Hoş Geldiniz
TR  EN

AR-GE

AR-GE

AR-GE

SASA’nın polyester ve PET türevli yeni ürünler araştırma, geliştirme ve ticarileştirebilme yeteneği, rekabet gücünü de destekleyerek şirketimizin en önemli kritik başarı faktörlerinden biri olmuştur.

SASA, Kasım 2018 tarihinde 5746 sayılı Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkındaki Kanun kapsamında “Ar-Ge Merkezi Belgesi” ni almaya hak kazanmıştır.SASA’nın Ar-Ge Merkezi olma yolculuğundaki hikayesi çok daha öncelere dayanmaktadır; ilk tohumlar 2000 yılında atılmış ve 2002 yılında güçlü teknolojik donanıma, insan kaynağına ve altyapıya sahip bir Araştırma Geliştirme Bölümü Adana fabrikamızda kurulmuştur.Kurulduğu günden bu yana faaliyetlerini başta müşterilere olmak üzere tüm paydaşlarına değer yaratacak, sürdürülebilir ve çevreye duyarlı özel ürünler başta olmak üzere, polyester alanında yeni ürün ve iş kollarının geliştirilmesine yönelik olarak sürdürmüştür.

Ar-Ge Merkezi’mize 2000 yılından bu yana 20 milyon Euro araştırma geliştirme yatırımı yapılmıştır.Ar-Ge çalışmalarının artarak devam etmesi konusundaki kararlılığımız, hedeflediğimiz “world class” teknoloji ve ürünlerin yaratılması için en büyük etkenlerden biridir.

AR-GE Merkezimiz

AR-GE Merkezimiz

Küçük partiler şeklinde polimer üretimi yapabilen pilot üniteleri,

Küçük ölçekli enjeksiyon makinası,

Polimerin fiziksel ve kimyasal özelliklerini araştırmaya yönelik laboratuvarlar,

Özel polimer test cihazları,

Polyester teknolojisi ve uygulamaları konusunda zengin bir arşive sahip teknik kütüphaneden oluşmaktadır.

Ar-Ge Merkezi’mizde tanınmış teknoloji enstitüleri ve uzman üniversiteler ile ortak çalışmalar yapmaktayız. Bunlara ilave olarak, seçkin ortaklarla PET teknolojileri, hammadde, proses ve ekipman alanlarında stratejik iş birlikleri kurmaktayız.

Konularında deneyimli ve uzman proje ekipleri ile Ar-Ge Merkezi’miz, şirket bünyesindeki projeler dışında, yurtiçi ve yurtdışındaki müşterilerimize test ve teknoloji hizmet danışmanlığı da yapmaktadır.

Ar-Ge Tesisleri’miz ve çalışmalarınızda sizlere nasıl yardımcı olabileceğimiz konularında bilgi almak için Ar-Ge Merkezi’mize başvurunuz.